Регионален исторически музей – Благоевград отбеляза своя 70 – годишен юбилей

Празничната програма премина под мотото “70 години музей – късчета памет”, каквото е и името на юбилейната изложба, показваща предмети, документи, фотографии и художествени произведения, колекционирани от музея от основаването му до днес.
На специална церемония директорът на Регионален исторически музей- Благоевград д-р Кирил Алексиев връчи “Юбилейна награда” за дългогодишно партньорство на приятели и съмишленици на културната институция.
Събитието уважиха десетки граждани и гости на града, сред които: Николай Шушков – областен управител на област с административен център Благоевград, Дейвид Арабаджиев – секретар на Община Благоевград, Силвия Домозетска – директор дирекция “Култура, спорт и туризъм”, Ивайло Златанов – началник на РУО – Благоевград, полк. Митко Балтов – командир на 3-то бригадно командване, както и още редица представители на различни образователни, културни и обществени институции от страната и чужбина.
Специален гост на празничната програма бе Димитрина Серафимова, дъщеря на основателката и първи директор на музея г-жа Димка Серафимова.
За празничното настроение на гостите допринесоха формациите към НЧ “Никола Вапцаров- 1866” – Благоевград- Цигулков ансамбъл “Прима виолина”, с ръководител Гергана Стоянова и Вокален ансамбъл “Езерец”, с диригент Илиян Юручки.